Za nami pierwsze z trzech proponowanych szkoleń online pt.
- Wprowadzenie do systemu KSeF czyli jak się przygotować, żeby potem nie bolała głowa
Dziękujemy za uczestnictwo i zachęcamy do zapisywania się na kolejne. Dla tych Państwa, którzy chcieliby zapoznać się z nagraniem z pierwszego szkolenia, prosimy o kontakt. Wyślemy link do nagrania (nagranie będzie do obejrzenia do 11 lutego)
Na tę chwilę przygotowujemy jeszcze dwa i czekamy na wstępne zgłoszenia po czym ustalimy terminy (nagrania będą dostępne tylko dla osób jakie zadeklarują chęć uczestnictwa):
- E-DORĘCZENIA (terminy, kogo a bardziej kiedy dotknie obowiązek, sankcje)
- CYBERBEZPIECZEŃSTWO dla księgowych i sekretariatu, czego się obawiać, jak się bronić Innymi słowy co zrobić, by nie być winnym problemów w firmie
Przy szkoleniu dotyczącym e-doręczeń przewidujemy wrócić do tematu KSeF, by odpowiedzieć na kilka pytań jakie zostały dosłane (dopowiedziane), lub jeszcze zostaną dosłane, po zakończeniu szkolenia.
Gwoli uzupełnienia:
- termin wprowadzenia obowiązkowego KSeF jest faktycznie przesunięty, jednakże przygotowania do wdrożenia KSeF, najważniejsze uwierzytelnienia w systemie, dostosowanie i sprawdzenie systemów księgowo-sprzedażowych jak również ewentualne zmiany w obiegu dokumentów w firmie należy zaczynać nie czekając na termin
- e-doręczenia dotyczą firm wpisanych do KRS-u od 1 stycznia 2025 oraz wybranych zawodów od 1 października 2024 oraz pozostałych firm (CEiDG) maksymalnie do 2026 roku o ile nie będą wcześniej dokonywać zmian w danych. Terminy te mogą ulec skróceniu w przypadku firm wnioskujących o zaświadczenia z urzędów oraz uczestniczących w przetargach.
- Kwestie cyberbezpieczeństwa są cały czas aktualne, aczkolwiek w ostatnim czasie o 100% wzrósł ilość ataków ramsoware (szyfrujące dane). Głównie ze strony Rosji. Ponadto jest to istotne także w kontekście KSeFu i zapewnienia stabilności wysyłek.
Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje tematów spotkań/szkoleń. Prosimy o wysyłanie do nas pocztą elektroniczną swoich propozycji